Recepty

Pestrobarevný dětský dort

vejinek

0

Jednoduchý dort na dětskou oslavu, který zvládnou i méně zručné maminky. A děti budou nadšené z jásavých barev.

Potřebujeme

  • Na šest barevných vrstev potřebujeme
  • 8 vajec
  • 40 dkg moučkového cukru
  • 40 dkg hladké mouky
  • 2 prášky do pečiva
  • 2 dcl oleje
  • špetka soli

Postup

Kvalita fotky tentokrát nic moc. Nedivte se. Na oslavě desátých narozenin se u nás sešla smečka asi sedmnácti dětí. Dort jsem rychle nakrájela a než jsem se otočila, tak byl z talířů vyjedený.
Těsto jsem připravila z dvojnásobné dávky výborného piškotu, který dělám podle receptu kamarádky Lidušky. Obarvila jsem ho šesti odstíny gelových barev Wilton. Barví opravdu výrazně, takže stačí jen maličko namočit do barvy špejli a tu namočit v těstě.

Vejce si rozdělíme na žloutky a bílky. Žloutky vyšleháme s cukrem a z bílků ušleháme tuhý sníh (přidáme špetičku soli).

Mouku smícháme s práškem do pečiva a prosijeme přes jemné síto do mísy. Přidáme sladké žloutky a opatrně vmícháme i sníh.

Těsto si rozdělíme do šesti menších misek a v každé misce obarvíme na požadovanou barvu. Barviva opravdu stačí trocha, já jsem některé vrstvy až přehnala, mohly být mnohem světlejší.

Postupně naléváme barvu po barvě do dortové formy, vymazané tukem a vysypané moukou. Já na vymazávání používám olej ve spreji a není už potom potřeba formu vysypávat.

Pečeme v troubě vyhřáté na 180 °C, asi 7 minut.

Čím dort promažeme a pomažeme, záleží na vkusu a chuti každého. Někdo má raději máslové krémy, já jsem použila vyšlehané mascarpone se zakysanou smetanou a trochou cukru. Krém už necháme čistě bílý, je to hezký kontrast s barevnými piškotovými vrstvami.

Dort promažeme krémem, pomažeme krémem a necháme v chladu nejlépe do druhého dne.